Dobierz swój kolor

Farbowanie vs. Alergia

Podczas farbowania włosów prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji uczuleniowej jest stosunkowo niewielkie. Większość z nas może bowiem stosować popularne mieszanki koloryzujące bez żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Czasami jednak organizm zachowuje się inaczej. Reakcja alergiczna na składnik farby może pojawić się podczas pierwszej koloryzacji lub nawet po kilku latach stosowania tej samej mieszanki.  Może się zdarzyć, że dopiero dłuższy kontakt z alergenem wywoła reakcje alergiczną. U osób, które mają skłonności do silnych uczuleń zazwyczaj jedynym rozwiązaniem jest rezygnacja z trwałej koloryzacji włosów.


Alergia na farby do włosów to bardzo niebezpieczna odpowiedź naszego organizmu. Należy pamiętać, że alergen może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, a nawet śmierci.

 

Reakcja alergiczna może wystąpić zarówno na skutek działania substancji chemicznej, jak i składnika naturalnego. Objawami lekkich uczuleń są pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie i pieczenie. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych reakcji przed zastosowaniem każdej farby należy wykonać test skórny.

 

Badania pokazują, że najczęstszym alergenem w przypadku farb jest PPD. Silnie uczulają także amoniak i parabeny. Naturalne produkty Biokap nie zawierają większości substancji chemicznych wywołujących alergie. Ich skład został tak skomponowany, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia uczuleń. 

Aktualności

2015-06-16 | Nowa seria Biokap Anticaduta

Podejmij walkę z wypadaniem włosów. Wypróbuj produkty z serii Anticaduta.

2015-06-26 | Blog Biokap

Zapraszamy do lektury!

NOWOŚĆ

Nowości

Naturalne kosmetyki Biokap

Naturalne produkty Biokap.

Naturalne produkty Biokap.

Apteki

Mapa Aptek

Apteki

Dowiedz się, gdzie możesz kupić naturalne kosmetyki Biokap.

Mapa Aptek

Copyright © 2014 BIOKAP. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: www.jellinek.pl